top of page
IMG_2396_edited.jpg
f25_edited.jpg
IMG_8819_edited.jpg
d23b.JPG

MARTIN PAVEK 2015

AMAZONIA-SPIRIT.com

O mně                                

Martin Pávek, narozen 16.10. 1981 v Plzni,

Průzkum a studium indiánských etnik Amazonie

a zaniklých kultur Peru / Bolívie / Ekvádor.

Cestovatel, lektor, badatel, průvodce po Peru a Amazonii.

Organizace kulturních akcí a dobrodružných výprav.

 

Hovořím plynně anglicky, španělsky (překladatelská činnost)

Základní znalost jazyků: (němčina, ruština, indiánské jazyky)

Studoval jsem technické obory: SPŠ Dopravní , ZČU Plzeň

a jazyková škola.

 

Jednou z mých velkých vášní v životě se stalo poznání a studium indiánských etnik a zaniklých kultur světa. Již od r. 2012 se věnuji cestování a později průvodcování, expedicím po tajemném Peru, kde několikrát do roka navštěvuji Amazonii a její domorodé obyvatele. Poznal jsem, jaké to je dlouhodobě pobývat mezi amazonskými indiány, věnuji  se studiu jejich zvyků, šamanismu, zajímám se hluboce o  a tajemný svět mytologii a indiánskou Kosmovize či poznání Spirituálního světa. Nejdéle jsem žil s kmeny Awachún/Shuar,v Amazonii severního Peru, poblíž hranice s Ekvádorem, poté léta navštěvoval mnoho dalších kmenů. V oblasti etnik Awachún /Shuar se aktivně podílím na projektu indiánského dětského domova.  Skrze mnoho cest po všemožných koutech Amazonského deštného pralesa i cest po Andách jsem měl tu čest poznat indiánská etnika kmenů: Awajun / Wampis / Shuar / Ashaninka / Shipibo-Konibo / Machiganga / Nanti / Kugapakori / Yaminahua / Amahuaka / Harakmbut / Wachiperi / Chayahuita a několik dalších.  Zásadním projektem spolupráce s indiány této doby se stal projekt obnovy indiánských tradic a Kosmovize v Amazonii. Intenzivně spolupracuji s indiánskými kmeny Amazonie na zachování a obnově důležitých kulturních a duchovních hodnot, jako jsou tradiční znalost amazonské medicíny a rostlin, šamanismu, tanců a ceremoniálních setkání, výroba původních artesanálních výrobku. V mnoha indiánských komunitách a částech amazonského pralesa svoji presencí na setkáních vysvětluji zájem naší kultury o tradiční indiánskou moudrost, znalosti šamanismu i Kosmovize. Aktivně se podílím na obnoveně předvádění původních ceremonií tance či setkání komunit. Hlavním prvkem spolupráce je nyní výroba původních vzácných uměleckých předmětů jako indiánské korále, náramky, dokonce velmi vzácná keramika a další výrobky, které nejen podporují životní situaci indiánů, ale hlavně přímo udržují indiánské tradice, díky postupům při výrobě která přímo vychází z jejich Kosmovize a tradiční ikonografie, jež je skrytým duchem celé kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednou z hlubších badatelských činností je průzkum zaniklých kultur Jižní Ameriky, které disponovaly velkým stupněm poznání, moudrosti i technologické úrovně. Tyto kultury, jejichž sláva a rozvoj se v hlubokém dávnověku takřka dotýkali hvězd, zanechali mnoho odkazů v podobě megalitických metropolí, pyramid i chrámových komplexů, které intenzivné navštěvuji a tím se snažím dávat dohromady skládanku naší zapomenuté minulosti a dědictví. Dnešní člověk se díky těmto odkazům může dnes mnohem efektivněji rozvíjet a čerpat mnohé z moudrosti předků, jejich pokročilého stupně vědomí i kličovým chybám minulosti.  V andském šamanismu, který je jedním z přímých spirituálních dědictví těchto civilizací jsem našel mnoho zdrojů a možností osobního spirituálního rozvoje, který se snažím předávat dále. Skutečná historie těchto kultur a poznání které dnes můžeme jako potomci uchopit a dále rozvinout se stává velikým zdrojem a příležitostí k našemu dalšímu kroku k prozření a rozvoji. Téma ztracených civilizací sahajících až do kolonií Atlantsko-Lemuriánských bájných kultur se tak stalo reálně uchopitelným tématem s přímími pozůstatky rozesetých po jižní americe, jež stále láká svou vůní tajemství mnoho cestovatelů již stovky let a mým velkým úsilím přinést na světlo světa tuto ztracenou historii a moudrost.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V roce 2009 jsem putoval a pracoval šest měsíců po ostrovech Nového Zélandu, za poznáním této kultury a pradávného kontinentu. O rok později jsem se vypravil do Himálaje a střední Indie za poznáním duchovních kultur Tibetu a prastarých kultur a chrámů podhůří Himálaje, střední indie i Rajasthanu.. Následně začali moje cesty do peruánské Amazonie. V roce 2014 jsem podniknul výpravu na Azorské ostrovy, na které hned navázaly cesty do Jižní Ameriky. Všechny tyto cesty pro mne byly nesmírně obohacující, nicméně moje láska k Jižní Americe způsobila, že jsem se Amazonii začal věnovat i profesně a již nějaký čas průvodcuji po Peru. Organizuji expediční výpravy do peruánského pralesa a spolu s návštěvníky se vydáváme na cestu po posvátných místech a za tajemnými ztracenými kulturami.  Kontakt s rozvinutým amazonským systémem kosmologie a šamanismu nám lidem západní civilizace napomáhá na cestě za sebepoznáním a spirituálnímu rozvoji.

 

Pravidelně pořádám přednášky na tyto témata, neboť Amazonie, šamanismus a indiánská etnika mě naplňují a rovněž se těší stále větší oblibě u posluchačů. V rámci mého vyprávění mají návštěvníci možnost prohlédnout si fotografie a artefakty indiánských etnik Amazonie a hlavně vyslechnout si příběh soužití s indiány. Pořádám také workshopy -  rituální praktiky Andského indiánského šamanismu  ,očistný, meditační rituál kouře,za doprovodu tradičních zvuků horských kultur Inka/preInka. V rámci mých přednášek mají posluchači také možnost si  zakoupit některé z tradičních indiánských artesanií  a odnést si tak kousek indiánského života . Hlavním motem však pro mne zůstává přivézt dávného Ducha indiánů Amazonie nebo i jiných kultur k nám domů a sdílet tuto energii s lidmi co o to stojí. Probudit v nás dávné kořeny vypělých předků, chcete li Keltů, nebo ještě starších ras vysokého stupně vědomí. V každém z nás dřímá jiskra tohoto dědictví a mnozí z nás měli sny o velkých dálkách, indiánech nebo jakýchkoli etnikách, filozofie východu či západu světa. Nechme znovu vykvést tohoto ducha, kterého nám připomínají mnohá etnika z celého světa a zrealizujme svoji životní cestu, sny a smysluplný život.

bottom of page