MARTIN PAVEK 2015

AMAZONIA-SPIRIT.com

O mě                                

Martin Pávek, narozen 16.10. 1981 v Plzni,

Průzkum a studium indiánských etnik

Amazonie a zaniklých kultur Peru/Bolívie

Cestovatel, lektor, průvodce po Peru a Amazonii

Organizace kulturních akcí a dobrodružných výprav.

 

Hovořím plynně anglicky, španělsky (překladatelská činnost)

Základní znalost jazyků: (němčina, ruština,indiánské jazyky)

Studoval jsem technické obory: SPŠ Dopravní , ZČU Plzeň

a jazyková škola.

 

Jednou z mých velkých vášní v životě se stalo poznání a studium indiánských etnik a zaniklých kultur světa. Již pět let se věnuji cestování a později průvodcovství po tajemném Peru, kde několikrát do roka navštěvuji Amazonii a její domorodé obyvatele. Poznal jsem, jaké to je dlouhodobě pobývat mezi amazonskými indiány, věnoval jsem se studiu jejich zvyků, zajímal se hluboce o šamanismus a jejich mytologii. Nejdéle jsem žil s kmenem Agvarunů, který sídlí nedaleko Ekvádorské hranice na severu Peru. Zde se také aktivně podílím na ojedinělém projektu indiánského dětského domova. Jsem členem peruánské organizace Yangunturu na ochranu zvířat.

 

V roce 2009 jsem putoval a pracoval šest měsíců po ostrovech Nového Zélandu, o rok později jsem se vypravil do Himálaje a střední Indie. Následně začali moje cesty do peruánské Amazonie. V roce 2014 jsem podniknul výpravu na Azorské ostrovy, na které hned navázaly cesty do Jižní Ameriky Všechny tyto cesty pro mne byly nesmírně obohacující, nicméně moje láska k Jižní Americe způsobila, že jsem se Amazonii začal věnovat i profesně a již nějaký čas průvodcuji po Peru. Organizuji expediční výpravy do peruánského pralesa a spolu s návštěvníky se vydáváme na cestu po posvátných místech a za tajemnými ztracenými kulturami.  Kontakt s rozvinutým amazonským systémem kosmologie a šamanismu nám lidem západní civilizace napomáhá na cestě za sebepoznáním a spirituálnímu rozvoji.

 

Velmi rád pořádám v Evropě přednášky na tyto témata, neboť Amazonie, šamanismus a indiánská etnika mě naplňují a rovněž se těší stále větší oblibě u posluchačů. V rámci mého vyprávění mají návštěvníci možnost prohlédnout si fotografie a artefakty indiánských etnik Amazonie a hlavně vyslechnout si příběh soužití s indiány. Pořádám také workshopy -  rituální praktiky Andského indiánského šamanismu  ,očistný, meditační rituál kouře,za doprovodu tradičních zvuků horských kultur Inka/preInka. V rámci mých přednášek mají posluchači také možnost si  zakoupit některé z tradičních indiánských artesanií  a odnést si tak kousek indiánského života . Hlavním motem však pro mne zůstává přivézt dávného Ducha indiánů Amazonie nebo i jiných kultur k nám domů a sdílet tuto energii s lidmi co o to stojí. Probudit v nás dávné kořeny vypělých předků, chcete li Keltů, nebo ještě starších ras vysokého stupně vědomí. V každém z nás dřímá jiskra tohoto dědictví a mnozí z nás měli sny o velkých dálkách, indiánech nebo jakýchkoli etnikách, filozofie východu či západu světa. Nechme znovu vykvést tohoto ducha, kterého nám připomínají mnohá etnika z celého světa a zrealizujme svoji životní cestu, sny a smysluplný život.

  • Facebook Metallic
  • Twitter Metallic
  • Google Metallic

© 2015 by MartinPavek

Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now