top of page

Flora Amazonské džungle

 

 

Největší bohatství Amazonské džungle se nachází především v její rostlinné říši. V Amazonských deštných lesích se nachází biodiversita a bohatost druhů jako nikde na světě. Obzvlášť západní část Amazonie do níž patří např. peruánská, ekvádorská či bolivijská  část jsou jedni z nejbohatších oblastí vůbec. Najdeme zde klasickou nížinnou džungli, která plynule přechází do horské džungle a následně končí vysokohorskou džunglí, někdy nazývanou mlžným lesem ležící ve výškách až ke třem tisícům metrů nadmořské výšky.

 

 

Nejbohatší biotop

Existuje zde taková rozmanitost a bohatost druhů, že v některých oblastech roste až několik set druhů stromů na km2. Tento dokonalý organismus žije v harmonii mezi jednotlivými druhy rostlin, které si navzájem prospívají.

 

 

Důležitý ekosystém

Amazonské pralesy kromě výroby velkého množství kyslíku produkují a shromažďují velké množství vody, které se v podobě mnoha vodních toků  rozvádí po celé oblasti Amazonie, zásobuje vše živé a udržuje koloběh vypařování a deštů. Díky tomuto cyklu je udržováno klima nejen celého kontinentu Jižní Ameriky ale i klima globální.

 

 

Ozdravné účinky

Deštný prales je prostředím zcela čistým a přirozeným pro lidský organismus i ducha. Harmonie všeho živého působí na člověka zcela uklidňujícím a ozdravným způsobem. Džungle je prastarý živoucí organismus jehož variace živých forem vysílají v harmonii původní čistou energii (nazývanou Jin), která je životně důležitou energetickou složkou každé živé bytosti. Tato čistá energie prostupuje lidskou bytost i vědomí a harmonizuje ji, dobíjí novou životní energií a to jak fyzické tělo tak mentální a duchovní složky. Toto přírodní prostředí s čistou energií spouští regeneraci buněk a detoxikaci celého organismu. Díky zásobování čistým vzduchem se zápornými ionty v kombinaci se silnou energií (pránou) všeho živého a variací léčivých zvuků hmyzu mnoha frekvencí dochází k ozdravení a harmonizaci organismu, pozitivnímu působení  na mentalitu, nervový systém, mozkové hemisféry a duši člověka. Dochází zde k silnému propojení se zemskou energií, která je pradávným základním prvkem života, sahajícím ke kořenům lidské rasy.

 

 

Přírodní lékárna

Amazonie je právem považována za největší lékárnu světa a není náhodou že právě od tud původně pochází několik nejzámnějších léků, vytvořených jako deriváty původních rostlin a indiánských receptur. Tato přírodní lékárna je nekonečným zdrojem mnoha léčivých rostlin, stromů a forem života, jejiž variace je téměř nevyčerpatelná a dokáže řešit nezpočet zdravotních potíží. Tisíce rostlin, stromů, kůr jsou základem celého systému indiánského přírodního léčitelství a šamanismu, jakož i každodenního života. 

Ochrana a studium tohoto bohatsví je nejen žádoucí, ale i nezbytná pro pochopení chyb, špatného životního stylu a principu nepřirozeného řešení zdravotních potíží západní civilizace a jejich příčin pomocí umělých léčiv. Rostlinná říse Amazonie je v tomto ohledu velkým zdrojem znovunabiti vědení o léčivých produktech a skutečným přirozeným modelem pro zdravý život. 

 

 

***   

bottom of page