top of page

MARTIN PAVEK 2015

EXPEDIČNÍ VÝPRAVY

EXPEDICE AMAZONIA

EXPEDIČNÍ VÝPRAVY DO AMAZONIE A SPIRITUÁLNÍCH MÍST PERU

 

Rozviňte své možnosti na dobrodružné cestě za indiánskou spiritualitou! 

Termíny expedičních výprav : skupina 8-14 osob    (výprava nezahrnuje letenku z evropy)

Přihlašování na expedici

podzim 2024 otevřeno !

Připravuje se trasa severního Peru,

amazonský prales, chráněná rezervace. Amazonské Andy, posvátná místa,vodopády, preIncké chrámy.

Šamanské praktiky, energetická místa.

 

(popis trasy viz níže)

Expedice Amazonia (sever Peru)- spirituální putování Peru

 

PERU 2024

 

15.11. - 29.11.      15 dní

 

- termín otevřen -

putování severním Peru

Amazonie, amazonské mlžné Andy

AmazoniaSpiritcom (6).jpg
DJI_0085_edited.jpg
IMG_3453.JPG
IMG_3292.JPG

O Expedičních výpravách...co potřebujete vědět.

Expedice Amazonia se vydává na vzácné lokality Amazonie a posvátná místa Peru. Výprava do tajemného nitra džungle, zavítá za poznáním života v pralese, mystiky a šamanismu Indiánů. Putováním po stopách žijících i zaniklých kultur s praktikami na posvátných místech a monumentech se výprava vydává na neobvyklou cestu za osobním rozvojem vědomí, indiánským šamanismem v praxi a dobrodružstvím po cestách jižní Ameriky.

Přímý kontakt s nedotčenou divočinou probouzí v člověku pradávné emoce nezpoutanosti a životní zkušenosti, které byly v moderní době zcela potlačeny. Prožitím a napojením se na zapomenuté indiánské kořeny projde člověk posílením a vyvážením osobnosti. Uvolňující účinky ryzího deštného pralesa a exotické prožitky efektivně odpoutávají člověka od omezujících rámců života. Ocitnete se na nové cestě, otevřené novým zkušenostem a možnostem, při nabití nové síly zkušeností, vizí a neobvyklých prožitků.

 

Díky  fantastickému biotopu deštných pralesů Amazonie, speciálních míst horského pohoří And a práci s původními šamanskými praktikami se můžeme napojit na dávnou indiánskou spiritualitu, vnitřní pole pralesa, a zaktivizovat procesy vnitřního rozvoje, zvyšující stupeň vědomí i harmonii bytí.  Dobrodružná cesta pak obohatí nejednu dobrodružnou duši jak svým charakterem, divokou přírodou ale i exotickým ruchem a volností rozvojové země.

Vydejte se napříč krásami zemí Inků, Amazonských indiánů, opředenou množstvím legend, Mytologií a rozvinutou Kosmovizí - zemí kdysi nazývanou Peruvia !

Pro koho je expedice vhodná?

Jste na cestě osobního rozvoje, na šamanské cestě, láká vás mystika indiánů ? 

Chcete se posunout, poznat krásu džungle, kosmologii dávných kultur ?

Jste schopni přátelského soužití a cestování, toleranci, očekávat nečekané ?

Jste schopni oželit svůj komfort na cestě za nezapomenutelnými zážitky ?

Nebo jste člověk s chutí za dobrodružstvím, touhou zažít něco neobvyklého ?

Ano ?     Pak je expediční výprava právě pro Vás !

O Expedici

S expediční  výpravou se pohybujeme na velmi krásných místech Amazonské džungle a to jak horské džungle 400-1000m.n.m, s úchvatnými horami a charakteristickými vodopády, tak i nížinné džungle s teplými lagunami a specifickou bohatou biodiversitou. (dle zvolené trasy) V obou případech se jedná o zcela čisté neposkvrněné oblasti, daleko kam až je možno zajet a přebývat uprostřed divočiny s potřebným ubytováním a zázemím.

V Amazonii a dalších posvátných lokalitách pracujeme s Indiánským Šamanem (Maestrem) a tradičními šamanskými obřady,doplněné  technikami Andského šamanismu. Cílem pobytu v amazonii i horách je pro zájemce, kromě hlubokých zážitků, i očista a ozdravení organismu, vnitřní vhledy do sebe samého i vnitřního pole pralesa, aktivace center vyššího vědomí a relaxace. Unikátní biotop Amazonie sám o sobě působí regeneračně  na vědomí i tělo člověka, již pouhým pobytem v pralese.

Při pobytu v džungli vám bude představena etnologie Amazonie, především její mystika a unikátnost živých indiánských etnik v tomto biotopu. Jak vypadá život v džungli, jeho zákonitosti, zvířata, úskalí, odlišnosti a dokonalost celého biosystému. Zavítáme do překrásné a bohaté džungle, kde uvidíte mnoho zvířat pralesa i vodního života. Ukážeme si indiánské znalosti přežití v džungli...

 

Představením netradiční historie ztracených kultur pre-Inka navážeme na horské putování po silných spirituálních místech a významných megalitech s propojením na spiritualitu a moudrost předků, ztracených civilizací. Toto horské prostředí se svými odlišnými technikami pre-inksého šamanismu je zásadním doplňkem amazonských indiánských obřadů a praktik. Meditační a šamanské praktiky na posvátných ruinách a megalitických místech pradávného atlantsko-lemurského původu poskytují práci s hlubokými vhledy do nás i kosmu, díky poloze a propojení s energetickými centry Wakas na kterých jsou postaveny.

 

V horách se pohybujeme v zelených amazonských Andách kolem 2000m.n.m, nebo přímo ve vysokých Andách kolem 3500m.n.m. (dle trasy)  V obou případech zažijeme dechberoucí scenérie horských kaňonů při putování po významných monumentech, chrámech starých kultur i posvátných místech starých civilizací. Ve volném čase nás samozřejmě nemine pobyt v koloniální romantice městeček, trhy apod. V Andách vychutnáme žijící horskou kulturu Quechua-Inků, kde zavítáme hlouběji do hor na návštěvu chrámů i horské přírody. Zde budeme také pracovat s horským šamanismem na důležitých energetických bodech (centrech) Wakas, kde se nacházejí ruiny a monumenty již zaniklých civilizací pre-Inka. Na těchto místech se dodnes zachovalo intenzivní spojení s Kosmem a ostatními důležitými centry. Speciální Andská technika a spirituální proces  krystalizace vědomí, je klíčovým procesem takových míst. Využití rozvinutých znalostí a tisíciletých tradic starých civilizací pre-Inka v ryzí podobě je v dnešních podobách šamanismu již velkou vzácností.

 

Andy samy o sobě jsou mystickým místem, které si užijí mnozí už jen pouhým pobytem, pohledem na majestátní zasněžené vrcholky v nebesích, nebo výšlapem a spočinutím u romantických sídel starých Inků. Každý milovník hor, živých kultur i přírody, tu najde své.

Poušť je pak dalším důležitým elementem v zemi mnoha "nej", a její magická atmosféra to jen dokazuje. Zde mužeme zavítat za tajemnou historií ztracených civilizací a jejich neobvyklých nálezů, nepasující do tradičních představ o historii. Poušť se do expedice přiřazuje alternativně dle časových možností a logistických možností expediční trasy.

 

Na expedici pracuji s malými skupinami do cca 12 osob pro dosažení osobního přístupu ke klientům a maximální kvality, která je pro mne prioritou. Po celou dobu vás budu osobně provázet s výkladem, pomáhat, předávat zkušenosti. Přátelský a profesionální přístup je pro mě samozřejmostí. I když se budeme pohybovat v rozvojové zemi Peru, s ruchem a uličním stylem života typickým pro latinskou Ameriku, budeme volit vždy klidnější, či úplně izolované zóny na kvalitní práci a zážitky. Věřím však, že i jistá dávka exotického ruchu je nezbytná pro mnohé dobrodružstvím při návštěvách těchto zemí.

Co je třeba vědět o expedici?

Expedice mají určitý harmonogram, ale svou podstatou je vždy otevřená ke změnám v programu, v závislosti na počasí a místních podmínkách, které mohou v rozličných lokalitách nečekaně  nastat. (zablokovaná silnice, nepřízeň počasí apod.)  Záměr je však expediční program dodržet a ze zkušeností z praxe nebývá obvykle významně měněn.

Expedice je svou povahou společný průvodcovaný průzkum zajímavých lokalit a cestování, není tedy turistickým zájezdem a je třeba počítat s určitou dobrdružností.

 

Ubytování - Zajímavé lokality x komfort?

 

Na expedici bude vždy v rámci lokality a možností použit dostupný komfort.

Pro zažití čisté divoké džungle a dalších míst je však nutno dojet do odlehlých lokalit,

kde není civilizace. Ubytování v podobě  chatek je zde standartem a zároveň velikým luxusem, jinak by ani přítomnost pravé džungle nešla zažít!

Takovéto jednoduché, ale příjemné ubytování  je typické pro tropické klima a bývá s potřebným zařízením.

Program expedice je nicméně díky přejezdům auty mezi městy a jednotlivými lokalitami prokládán různým ubytováním v hotýlkách s průměrným komfortem, avšak strategicky dostupným místům které navštívíme. Základní myšlenkou je především to, aby expediční výprava zažila tuto jedinečnou jihoamerickou zemi Peru takovou, jaká skutečně je, tedy ne skrze "západní" turistický superkomfort, který filtruje dynamickou energii a živý ruch této země.

Těším se na společné dobrodružství v Amazonii a na cestách po Peru!

Informace jsou průběžně doplňovány, v případě zájmu o další info mě kontaktujte.

              EXPEDIČNÍ VÝPRAVY AMAZONIA - PERU

Termín expedice Amazonia PERU 2023

15.11. - 29.11.      15 dní

 

- termín otevřen -

putování severním Peru

Amazonie, amazonské mlžné Andy

 

Unikátní expediční výprava zaměřená na šamanimsus, osobní rozvoj a dobrodružství. Výprava snoubící v sobě poznání nitra Amazonie a spirituální putování v Andách, prolnutá hlubokými vhledy do indiánské Kosmovize a Vás samých... 

 

 Expedice Amazonia (sever Peru) - spirituální putování Peru  

 

    14-15 dní     2500 -2700,- USD    (nezahrnuje letenku z evropy)                      

          - Šamanismus - osobní rozvoj a očista - mystika Amazonie - spiritualita kultur preInka -

          - expediční cestování - putování po posvátných místech And - Incký šamanismus -

Co Vás čeká?

1.část)  Vyrazíme do překrásné Amazonské džungle, regionu severního Peru. Tato oblast deštného pralesa vyniká neobvyklou krásou horské džungle tvořící úchvatné kaňony svírající čilé řeky do kterých  padají ze strmých kopců a hor křišťálové vodopády. Pochod džunglí ke Skrytým lagunám u vodopádům je uchvatným zážitkem a poznáním nitra džungle. Očista a harmonizace touto čistou a energií nabitou vodou z nitra pralesa je důležitou součástí šamanského procesu vyházející ze staré Kosmovize amazonských indiánských kmenů, neboť jak znají šamani Maestros, každý vodopád má svého posvátného obyvatele, ducha tohoto místa. Tato horská džungle je člověkem neposkvrňena a člověk má pocit že se ocitl v pravěku. Stromy porostlé lišejníky klanící se do Kaňonu řeky, jeskyně vodopády i malé pláže dávají místu nádech pravého dobrodružství. Postupným přejezdem na této velmi kompaktní trase s minimálními vzdálenostmi, se dostaneme do speciální džungle tzv. záplavových lesů, kde rostou stromy Renaco, gigantické Fíkusy,kolem kterých poplujeme na loďkách a poznáme další rozmanitou část Amazonie.

Díky těmto vyjímečným biotopům máme možnost splynout se vzácným divokým pralesem a posvátným duchem Amazonie. Tato část výpravy je rovněž  speciálně připravena pro zájemce k intenzivní vnitřní práci na sobě.  Indiánský šamanismus, na který je výprava zaměřena, a šamanské rituály s tradiční amazonskou medicínou, budou klíčovou součastí propojení se s džunglí, na cestě za sebepoznáním, očistě organismu, vnitřích hledů a hlubokého osobního rozvoje. (dobrovolná účast) Šamanské obřady bude provádět velmi zkušený autentický Maestro kmene Shipibo-Konibo s velmi hlubokou zkušeností, vysokými schopnostmi a původním učením starých Mistrů. Na místě se budeme rovněž věnovat výpravami po okolní džungli, pozorováním zvířat a vzácných stromů, indiánskými technikami přežití, plutím na lodích za faunou a florou apod...

2.část) Následující částí této spirituální cesty,  je putování expedice po posvátných místech amazonských And, zv. mlžných lesů, vyskytujících se od výšek 1700 m.n.m až 3000m.n.m V této majestátní horské oblasti se budeme pohybovat v překrásných Kaňonech i na vrcholech hor a domenou této oblasti jsou rovnež vodopády, patřící k nejvyšším na světě. Bohatost přírody zde nemá mazí, neboť se jedná o oblast přechodu džungle do zelených hor. Kromě přírodních krás kaňonů a rozeklaných hor, navštívíme významná energetická centra tzv. Wakas, která se nacházejí na monumentech a ruinách kultur pre-Inka resp. kultury Chachapoyas, kde budeme pracovat s technikami horského šamanismu a meditačními technikami. Sever Peru  má mnoho neznámých lokalit a na některých z nich budeme nejen většinou sami, ale v některých případech i jako jedni z prvních návštěvníků.Silná místa pre-inkských spirituálních pevností v údolí And a majestátní pohledy do kilometrových kaňonů vás přenesou do dávnověku i samé podstaty vlastního bytí.  Na expedici vám bude představena ztracená historie kontinentu jižní ameriky, která vyvěrá z mnohaletého bádání ztracených civilizací a průzkumech v terénu. Po Amazonské mystice a splynutím se zemskou energií nitra džungle, je horské putování přirozeným odlehčením a napojením se na kosmické energie posvátných míst, chrámů a moudrost Kosmovize předků pre-inksých kultur.

Šamanské praktiky v džungli rovněž doprovází:

Meditační přípravy - rituál očistného kouře s bubny a nástroji, pitím léčivých kůr, bylinné koupele. Výklad o indiánských kmenech, šamanismu, kosmologii, zajímavosti amazonie ...Výklad o tajemné historii pre-Inkských kultur, tajemných nálezech v Peru, energetických místech a spiritualitě pre-Inka, jako příprava půtování po Andách.

 Expedice Amazonia (jih Peru)- spirituální putování Peru   

    15 dní     2500 - 2700,- USD    (nezahrnuje letenku z evropy)                      

          - Šamanismus - osobní rozvoj a očista - mystika Amazonie - spiritualita kultur preInka -

          - expediční cestování - putování po posvátných místech And - Incký šamanismus -

Co Vás čeká?

1.část)  Vyrazíme do překrásné Amazonské džungle, regionu jižního Peru, na pomezí Peru/Bolivie/Brasilie. Tato oblast deštného pralesa vyniká neobvykle bohatou a zachovalou džunglí, kde je možné spatřit mnoho zajímavých zvířat, za neustálé přítomnosti divokých papoušků a ptáků.

Díky tomuto vyjímečnému biotopu máme možnost splynout se vzácným divokým pralesem a posvátným duchem Amazonie. Tato část výpravy je díky vyjímečné lokalitě Amazonské džungle speciálně připravena pro zájemce k intenzivní vnitřní práci na sobě.  Indiánský šamanismus, na který je výprava zaměřena, a šamanské rituály s tradiční amazonskou medicínou, budou klíčovou součastí propojení se s džunglí, na cestě za sebepoznáním, očistě organismu, vnitřích hledů a hlubokého osobního rozvoje. (dobrovolná účast) Šamanské obřady bude provádět velmi zkušený autentický Maestro kmene Shipibo-Konibo s velmi hlubokou zkušeností, vysokými schopnostmi a původním učením starých Mistrů. Na místě se budeme rovněž věnovat výlety po okolní džungli, pozorováním zvířat a vzácných stromů, indiánskými technikami přežití, plutím na kanoích za faunou a florou apod...

2.část) Následující částí této spirituální cesty,  je putování expedice po posvátných místech velehor And. V této majestátní horské oblasti se budeme pohybovat kolem 3000 m.n.m. Kromě přírodních krás kaňonů a rozeklaných hor, navštívíme významná energetická centra tzv. Wakas, která se nacházejí na megalitických monumentech a ruinách kultur pre-Inka a kde budeme pracovat s horským šamanismem a meditačními technikami. Silná místa pre-inkských spirituálních pevností v údolí And a majestátní pohledy do kilometrových kaňonů vás přenesou do dávnověku i samé podstaty vlastního bytí.  Na expedici vám bude představena ztracená historie kontinentu jižní ameriky, která vyvěrá z mnohaletého bádání ztracených civilizací a průzkumech v terénu. Po Amazonské mystice a splynutím se zemskou energií nitra džungle, je horské putování přirozeným odlehčením a napojením se na kosmické energie posvátných míst, chrámů a moudrost Kosmovize předků pre-inksých kultur.

Šamanské praktiky v džungli rovněž doprovází:

Meditační přípravy - rituál očistného kouře s bubny a nástroji, pitím léčivých kůr, bylinné koupele. Výklad o indiánských kmenech, šamanismu, kosmologii, zajímavosti amazonie ...Výklad o tajemné historii pre-Inkských kultur, tajemných nálezech v Peru, energetických místech a spiritualitě pre-Inka, jako příprava půtování po Andách.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 
 

bottom of page